Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na doživotí

Na doživotí - Life

Policista Charlie strávil dvanáct let v těžkém vězení za vraždy, které nespáchal. Nový soud mu přiznal pohádkové odškodnění a právo na práci detektiva. Spolu s novou parťačkou ho teď čeká první případ... Americký kriminální seriál (2007). 

Z doživotí si odseděl 12 let a teď je zpátky. Jeho vyšetřovací techniky jsou dost zvláštní a moderní technika dneška je pro něj často „španělská vesnice“.

 

V krimiseriálu se seznámíte s Charliem Crewsem (Damian Lewis), policistou, který měl pěknou smůlu, ale nakonec i štěstí. Byl odsouzen na doživotí za zločin, který nespáchal. Ve věznici Pelican Bay si odseděl dlouhých dvanáct let a jako policajt neměl v base na růžích ustláno. Prožíval peklo. Byl zázrak, že přežil. Pomáhal si učením a filozofií zenu, což mu umožňovalo být nad věcí. Crews má skvělou advokátku Constance (Brooke Langtonová), která jeho případ nenechala u ledu. Nakonec se zjistilo, že stopy na místě činu Charliemu nepatřily. Nikdo nechápe, proč se vrátil do práce. Aby se pomstil? Ve sboru jsou stále lidé, kteří mají v souvislosti s jeho případem máslo na hlavě a nejraději by se Crewse zbavili. Jsou to zejména Robert Stark (Brent Sexton) a poručice Karen Davisová (Robin Weigertová).

 

Crews vyfasuje parťačku Dane Reesovou (Sharah Shahiová). Neochotně ho seznamuje s technickými novinkami, se kterými často zápasí. Počítač, mobil a mnoho dalších běžných zařízení v base nějak propásl. Při vyšetřování mu spíš pomáhá intuice a smysl pro psychologii zločinců. Zpočátku to mezi ním a kolegyní skřípe, ale vztah se vyvíjí a zdá se, že časem by z nich mohl být dobrý tým. Charlie dohání, co mu bylo ve vězení odepřeno. Užívá si sluníčka, několikamilionového odškodnění, čerstvého ovoce, pomerančových plantáží a luxusního sídla. Jeho finančním poradcem je bývalý spoluvězeň Ted Early (Adam Arkin), kterému v lochu zachránil kůži.

 

Postavy – dabing:

Charlie Crews / Damian Lewis (Matěj Hádek), Dani Reeseová / Sarah Shahiová (Jana Páleníčková), Ted Earley /  Adam Arkin (Jiří Štěpnička), Robert Stark / Brent Sexton (Jiří Prager)

 

 

Postavy a obsazení:

Charles „Charlie“ Crews

Řídí se i po propuštění filozofií zenu, často se zvláštním způsobem zasní nebo pronese nějakou esoterickou zenovou poznámku. Snaží se plnit nejen své pracovní povinnosti, ale také znovu navazovat bývalé vztahy. Zvláštní kapitolou je jeho posedlost čerstvým ovocem (ve vězení prý nikdy nebylo na jídelníčku). Má ale ještě jednu obsesi – vyřešit, kdo na něj hodil onu osudnou trojnásobnou vraždu. Vyšetřování vede tajně.

 

Damian Lewis

Po vysoké škole působil jako jeden z kmenových členů Královské shakespearovské společnosti. Celosvětovou popularitu si získal např. v minisérii Bratrstvo neohrožených (nominace na Zlatý glóbus za postavu Winterse). Vlastní producentskou firmu Picture Farm.
 


Detektiv Dani Reesová

Atraktivní, ale pěkně protivná kolegyně Crewse. Dříve pracovala jako agent v utajení v oddělení narkotik, teď se ale sama léčí ze závislosti na drogách a alkoholu.

 

 

Sarah Shahi

Z otcovy strany sahá její původ do íránské dynastie Qajar. Matka je Španělka. Účinkovala v seriálech Dawsonův svět, Sopranovi nebo Pohotovost. Má hnědý pás v karate, studovala také operu a vládne třemi jazyky.

 


Ted Earley

Byl původně ředitelem velké společnosti, jenže pak se dopustil zpronevěry a ocitl se ve vězení. Tam se také setkal s Crewsem, který mu zachránil život. Na oplátku mu nyní Ted pomáhá.

 

 

Adam Arkin

Hraje především v seriálech. Jeho nejznámější rolí je postava doktora Aarona Shutta v populárním seriálu Chicago Hope, za niž byl nominován na cenu Emmy. Ve filmu se zatím výrazněji neprosadil.

 


Kapitán Kevin Tidwell

Nový kapitán z New Yorku, který si musí zvykat na nový život v jiném okrsku ..

 

Donal Logue

Kanadský herec, kterého můžeme znát z filmů jako například Blade, Patriot, Ghost Rider a seriálu Akta-X.

 


Robert „Bobby“ Stark

Bývalý Charlieho parťák, který mu u soudu nemohl pomoci. Vyhrožovali mu, že půjde sedět. Nyní se pokouší znovu navázat s Crewsem vztah, což se podaří. Stark pomůže Charliemu vyřešit mnoho případů. Moc se ale nemusí s Reesovou… Ženská a policajt? A navíc nadřízená?

 

Brent Sexton

Seriálový herec (např. Jag), který se v menších rolích objevil i ve filmech (např. V údolí Elah, Radio).

 

Příspěvky

Na doživotí postavy

15. 4. 2011

 

Na doživotí epizody

10. 1. 2010