Jdi na obsah Jdi na menu
 


V (2009)

Obrazek

 V

 

K Zemi dorazila neznámá mimozemská rasa na oko podobná lidské. Návštěvníci tvrdí, že přišli v míru a slíbili, že nikomu neublíží. Lžou.

 

 

 serie

 1

2

CSFD

 

IMDb

 

vysílání

2009-2011

 

CZ : ne

 

Obrazek V

Dnes se svět probudil a nad každým větším městem našel vesmírnou loď. Návštěvníci tvrdí, že přišli v míru a přinášejí dary lékařských zázraků a technologických průlomů. Slíbili, že nikomu neublíží. Lžou.

K Zemi dorazila neznámá mimozemská rasa na oko podobná lidské. Jejich záměry tlumočené skrz mimozemšťanku Annu (Morena Baccarin) se zpočátku zdají být dobré a lidstvu prospěšné - navázání dobrých meziplanetárních vztahů a výměna technologií formou směny za kov. Čím více se rasa vplétá do pozemských záležitostí a zakořeňuje, tím více se postupně odhalují její skutečné úmysly, které jsou černější než noc...

Remake původního serialu V for Victory z let 1983-1985. U nás byl odvysílán v České televizi pod názvem V jako Vítězství (Véčko), ale bohužel pouze v pozdně nočních hodinách

Nový seriál „V“ z produkce televizní stanice ABC je odvážná předělávka sci-fi klasiky z osmdesátých let. Pochází z dílny výkonného producenta Scotta Peterse, tvůrce seriálu 4400 a držitele prestižního ocenění Emmy.

Hrají: Elizabeth Mitchell - Erica Evans, Morris Chestnut - Ryan Nichols, Joel Gretsch - Otec Jack Landry, Lourdes Benedicto - Valerie Stevens, Logan Huffman - Tyler Evans, Laura Vandervoort - Lisa, Morena Baccarin - Anna, Scott Wolf - Chad Decker

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 V jako vítězství - V for Victory (1983-85)

Námět seriálu částečně vychází z románu Sinclaira Lewise "It Can't Happen Here" z roku 1935 a pojednává o mimozemšťanech – "Vesmířanech", vypadajících jako lidé, kteří přicházejí v míru na Zemi... aspoň to tvrdí. Jenom skupinka bojovníků odboje objeví tajemství Vesmířanů – je to rasa podobná ještěrům, maskovaná do lidské podoby, která se snaží odčerpat na Zemi veškeré zásoby vody a lidi využít jako potravu.
Seriál měl na svou dobu velmi pokročilé triky a každému, kdo seriál viděl, se asi vybaví pohled na majestátně plující mateřskou loď, která působí až neuvěřitelně reálným dojmem, ze kterého mrazí...

U nás byl odvysílán v České televizi pod názvem V jako Vítězství ale pouze v nočních hodinách. (29 - dílů  ... 45min)

INFO CSFD:

V-The Original Miniseries (1983)

V-The Final Battle (1984)

V-TV Series (1984-85)

 

Příspěvky

V (2009) postavy

1. 10. 2012

 

V (2009)

5. 7. 2011

ObrazekV (2009)

 

Dnes se svět probudil a nad každým větším městem našel vesmírnou loď. Návštěvníci tvrdí, že přišli v míru a přinášejí dary lékařských zázraků a technologických průlomů. Slíbili, že nikomu neublíží. Lžou.

 
Celý příspěvek | Rubrika: V (2009) | Fotografie: V seriál