Jdi na obsah Jdi na menu
 


Falling Skies

 

Falling Skies

Falling Skies je seriál televizní stanice TNT. V hlavní roli uvidíte Noaha Wylea, o produkci se postaral Steven Spielberg. Seriál začíná v neděli 19.6. úvodním dvojdílem. Po následujících osm neděl můžeme sledovat příběhy mimozemského odboje, první série má tedy celkem deset epizod.
Když na Zemi zaútočí mimozemské vojenské síly, obyčejní lidé musí pro přežití udělat i neobyčejné věci.

Sotva šest měsíců po úvodním útoku zůstala na Zemi jen hrstka lidí. Všichni byli vyhnáni z velkých měst a každý den musí bojovat o holý život. Vojáci i civilní obyvatelstvo, všichni se musí navzájem chránit. Ve snaze ochránit obyvatelstvo, které přežilo, vzniká odboj, který se snaží mimozemšťanům zasadit co největší ránu.
Tom Mason (Wyle) je profesor historie z Bostonu. Jeho rodina byla zdecimována, když jeho žena zemřela krátce po úvodním útoku a mimozemšťané zajali jednoho z jeho tří synů jako rukojmí.

Tom nyní využívá své znalosti vojenské bitevní strategie, které mu pomáhají plánovat další boje. Dostává se do velení druhé Massachusettské, regimentu ochraňujícího velkou skupinu civilistů.

Stále se snaží zjistit více o mimozemšťanech a nepřestává věřit, že jednoho dne je porazí a Zemi opět ovládnou lidé.Falling Skies je příběh o vytrvalosti, odpovědnosti a odvaze. Ze všech běžných lidí se v takovou chvíli musí stát hrdinové. Seriál je zaměřen na přizpůsobivost přeživších a jejich odhodlání zachovat si lidskost, zatímco vše ostatní již bylo zničeno. Seriál také ukazuje, jak silná pouta spojují lidstvo při těchto zvláštních a těžkých situacích.

Lidé ale zažívají i chvíle radosti jako například narozeniny, vztahy a přátelství. To vše je důležité zachovat.

Mimozemšťané mohou mít lepší zázemí, větší počty vojáků i lepší zbraně, ale nic nemůže zničit lidského ducha.

Mimozemšťané v seriálu Falling Skies jsou tajemní a nemilosrdní. Jsou vysoce inteligentní a používají vojenské taktiky, což z nich dělá skvělé bojovníky. Jsou silní a těžko se zabíjejí.
Každý týden o nich přeživší zjistí nové informace, ale to většinou vede pouze k dalším a dalším otázkám. Nezáleží na tom, co všechno se o nich dozvíme, největší tajemství stále zůstává: „Proč přišli a co chtějí?“

 

zdroj  fallingskies.sff

 

Příspěvky

Falling Skies postavy

30. 9. 2012

 

Falling Skies epizody

29. 2. 2012