Jdi na obsah Jdi na menu
 


Glee epizody

1.
 Pilotní díl
Will Schuester, učitel na střední škole, se rozhodne převzít školní sbor Glee. Nebude to mít ale lehké, neboť sbor má jen pár členů a je na dost nízké úrovni. Aby sbor mohl vůbec fungovat musí Will platit řediteli 60 dolarů a navíc hlídat poškoláky zadarmo. Taky se zaručí, že pokud sbor neuspěje na regionální soutěži, bude zrušen, a tak Will začne hledat další členy. Skrytý talent objeví ve Finnovi, ten je ale rozehrávač a je jasné, že o sbor mít zájem nebude, a tak se Will musí uchýlit k opravdu ošklivé lsti. 
2.
Skandál
Glee má mít své první vystoupení před celou školou. Všichni jsou z toho nervózní a navíc se bojí, že se ztrapní, protože musí zpívat písničku, o které si Will myslí, že je pěkná, ale ve skutečnosti za moc nestojí. Emma dá pár rad Rachel, jak by mohla sbalit Finna. Terri chce nový drahý dům i přesto, že si ho s Willem nemůžou dovolit. Chce ho až tak moc, že Willa donutí vzít podřadnou práci nočního uklízeče ve škole. 
3.
Acafellas  
Prima LOVE 10.45
Prima LOVE 03.05
Will je trochu nervózní z toho, že bude otcem, chce, aby jeho dítě na něj bylo jednou hrdé. Jeho táta mu řekne, že jako chlap by měl mít především kuráž. Rachel Willovi vytkne, že kroky, které je učí stojí za nic, že aby Glee mohl být rovnocenným soupeřem v regionálkách, potřebuje profesionálního choreografa. Will přece nikdy po střední nebyl v žádné skupině, neboť na to neměl kuráž. 
4.
V jiném stavu  
Prima LOVE 02.30
Kurta nachytá otec, jak zkouší s děvčaty tanec. Kurt řekne, že to je kondiční cvičení a Tina dodá, že Kurt je teď ve fotbalovém týmu. Jeho otec požaduje, aby mu dal lístek na první zápas. Sue a Sandy se rozhodnou zničit Glee tím, že mu odlákají článek, který ho drží pohromadě, Rachel. Navíc Will upře Rachel její oblíbené sólo a dá ho Tině. Terri se svěří sestře s tím, že žádné dítě nečeká a ta ji podpoří ve lhaní. 
5.
Návrat nezdárné dcery
Všichni ze sboru cítí, že bez Rachel regionálky nezvládnou. Finn, který, na radu Emmy, chce dostat stipendium za zpívání, se rozhodne dostat Rachel do sboru zpátky, i kdyby třeba měl využít její zamilovanosti do něj. 
6.
Vitamin D
Glee zlenivěl poté, co jim Will řekl, že v regionálkách nemají skoro žádnou konkurenci. Aby je motivoval, rozdělí je na kluky a holky a písničku pro regionálky vyberou ti, kteří předvedou lepší vystoupení. Sue zjistí, jak moc Glee ohrožuje výhru jejích roztleskávaček v národním kole. Jelikož se už několikrát neúspěšně pokusila Glee rozeštvat, rozhodne se tentokrát nahlodat Willa. 
7.
Menšiny
Sue se daří ničit Glee. Neustále vytáčí Willa a navíc prosadí rozdělení sboru na dvě části. Kupodivu si nevybere ty nejlepší zpěváky, vezme si ty, co patří mezi minoritu. Zjistila totiž, že jejich nápady na písničky nejsou Willem většinou vyslyšeny. Will jde s Finnem a Quinn na ultrazvuk a když se vrátí, řekne Terri, že na příští ultrazvuk by šel rád s ní. 
8.
Směska
Finn a Quinn pociťují, jaké je to být nepopulární. Ken s Emmou požádají Willa, aby jim na první tanec na svatbě udělal mash-up dvou naprosto odlišných písní. Také ho požádají, aby dal Emmě hodiny tance. Will a Emma při tanci spadnou a v inkriminované pozici je uvidí Ken, který se rozhodne Willovi pomstít. 
9.
Na vozíku
Will je šokován, že by ostatní klidně nechali jet Artieho autem s rodiči místo toho, aby třeba pekli koláče a za vydělané peníze zaplatili speciální autobus. Will je přiměje, aby do toho šli, navíc jim řekne, že budou muset několik hodin denně strávit na vozíčkách, aby si uvědomili, jak to má Artie těžké. Puck dá peníze Quinn, ta ho odmítne a ten si pak svoji frustraci vybije na Finnovi, kterému vyčte, že neschopný si najít práci a nedokže tak zajistit Quinn, a proto si ji nezaslouží. Oba se poté poperou. 
10.
Balady
Will zadá sboru zpívání balad. Všichni si vylosují svého partnera, kterému budou baladu zpívat. Will si vylosuje Rachel, která k němu při zpívání vzplane "nehynoucí" láskou a začne ho pronásledovat na každém kroku. Finn si vylosuje Kurta a ten mu začne radit, jak by měl vyjádřit své city na návštěvě u rodičů Quinn. Finn je totiž nesvůj z toho, že jim nemůže říct, že Quinn čeká dítě. Kurt však sleduje především vlastní zájmy, nemůže se dočkat až ho bude po jeho fiasku utěšovat a doufá, že si třeba uvědomí, že ho má tak rád, jako Kurt jeho. 
11.
Vlasografie
Will má podezření, že Sue předává seznam písní, co budou zpívat na regionálkách, soupeřům. Na Emminu radu se vydá za ředitelkou jedné ze škol, s kterou budou soupeřit. Ta je jeho podezřením uražená, a tak Will, po zjištění, že její žákyně nemají zkoušecí místnost, je pozve k nim, aby jim zazpívali. Jejich skvělým výkonem je Will vyděšen a i když mu Rachel řekne, že jde o vlasografii - neustále pohazují vlasy, aby odvedly pozornost od toho, že nejsou tak dobré tanečnice, rozhodne se, že Glee udělá podobné číslo. 
12.
Matrace
Will je naštvaný, že Glee nedostal ani stránku v ročence, proto, za zády Terri, si koupí půl stránky. Fotka bude malá, takže se musí vybrat zástupce sboru. Všichni se shodnou na Rachel, neboť oni nemají nejmenší zájem být na fotce, kterou zas někdo počmárá. Rachel ale potřebuje ještě někoho, kdo by s ní na fotce reprezentoval Glee. Jde za Finnem a ten nakonec souhlasí. Will se dozví, že svatba Kena a Emmy je ve stejný den jako výběrovky. 
13.
Okresní kolo  
JOJ Plus 02.20
Blíží se výběrovky a sbor se jich bude pčastnit bez Willa. Navíc si Rachel všimla, jak se Puck stará o Quinn, a tak má podezření. Ostatní jsou tím znepokojení, protože jestli si potvrdí své podezření a řekne Finovi, že Puck je otcem dítěte Quinn, může se stát, že Finn sekne se sborem a oni tak na nebudou mít na výběrovkách šanci. 
14.
Ahoj
Finn je nejistý, neví, co by chtěl, stále ještě cítí něco ke Quinn a navíc je Rachel moc iniciativní a myslí si, že spolu chodí. Sue se vrátila s nabytými silami, na ředitele ušila boudu, takže ho má pod palcem a samozřejmě opět zaměřila svůj radar na Willa Shuestera a jeho sbor. Tentokrát se rozhodla, že začne u Rachel. Ta chce totiž tak moc Finna a jakmile ho nebude mít, zhroutí se a tím i celý sbor. Pošle proto Santanu a Brittany, aby na Finna použily svůj šarm. 
15.
Síla Madonny  
JOJ Plus 02.15
Když Will vidí, jak kluci utlačují holky, rozhodne se, že pomocí písní Madonny ukáže klukům, že by si holek měli více vážit. 
16.
Domov
Sue je nadšená, že přijdou nějací lidi z magazínu a budou dělat reportáž o její práci. Řekne Mercedes, že sice umí nádherně zpívat, ale její vzhled je nic moc, měla by nějaká kila shodit. Sue si navíc zabere posluchárnu, takže sbor nemůže nacvičovat. Carole, matka Finna, předělává dům a Finn je zděšen, neboť takhle měl alespoň nějaké vzpomínky na otce. Matka se mu přizná, že někoho má a je zamilovaná. Zamilovala se do Kurtova otce Burta. 
17.
Špatná pověst
Kurt objevil video Sue, kde tancuje na "Psychical" od Olivie Newton-John a je to tak příšerný, že se o to Kurt podělí s kamarády ze sboru. Finna napadne, že by to mohli dát na youtube a ostatní ho v tom podpoří. Sue u ředitele řekne Willovi, že si je jistá, že to byl někdo ze sboru a jako důkaz dá Gleelist. Ten ukazuje, kdo ze sboru je jak sexy. Takže když je někdo ze sboru schopen udělat tohle, proč by nebyl také schopný dát video na youtube. Will udělá sboru přednášku, ale ten je celkem nadšen ze špatné pověsti. 
18.
Zánět hrtanu
Puck ztratil své číro a nyní všichni mají tu odvahu dívat se mu do očí. Dokonce se školní nerdi spiknou a hodí ho do kontejneru. Když si tam tak Puck leží a přemýšlí nad tím, že by nejradši umřel, uslyší smích Mercedes. Všimne si, jak je najednou populární a rozhodne se ji ulovit. Rachel si postěžuje Willovi, kolik vitamnů bere, protože její hlasivky jsou tak namáhány. Zpívá totiž všechny sóla a navíc si i nedávno ověřila své podezření, že ostatní ve sboru zpívání flákají. Will pak zadá sboru, že každý zazpívá písničku, která bude vyjadřovat, jak na tom právě jsou. 
19.
Snít
Willův rival ze střední Bryan Ryan byl pověřen, aby zrušil zbytečné mimoškolní aktivity. Nejdříve se zaměří na sbor, kde udělá přednášku, aby otevřel studentům oči. Jelikož jejich sny, že se stanou hvězdami, jsou směšné a čím dřív si to uvědomí, tím líp. Jessie se vrátí z jarních prázdnin a udobří se s Rachel. Pak se jí zeptá, co je její nejtajnější přání. Ta mu prozradí, že by si přála poznat matku, ale že je to nemožné, neboť o ní nic neví a otců se nezeptá, protože by jim akorát způsobila bolest. Jessie jí navrhne, že by ji mohli hledat společně. 
20.
Teatrálnost
Finn a jeho máma se stěhují k Burtovi a Kurtovi. Finn není vůbec nadšen myšlenkou, že by měl sdílet pokoj s Kurtem. Tině je ředitelem zakázáno nosit její gotické oblečení, protože to vede k výtržnostem. Když si pak Tina stěžuje sboru, vejde tam Rachel a řekne, že špehovala Vocal Adrenalin a ti prý chystají Lady Gaga píseň. Will se rozhodne, že sbor taky nacvičí Gagu, budou mít tak číslo na Regionálky a navíc pomohou Tině najít nový vzhled. 
21.
Funky fňuk
Jessie všem oznámí, že se vrací do Vocal Adrenaline a aby jim ukázal, že Vocal Adrenaline je stále nejlepší, předvede s nimi v posluchárně Another Bites To The Dust. To si Puck s Finnem nenechají líbit a propíchají gumy autům zpěváků z Vocal Adrenaline. Skončí to ale tak, že si škodu musí odpracovat. S pomocí Sandyho si Will uvědomí, že se sborem musí předvést funk číslo. To je totiž jediná slabila Vocal Adrenaline, tancují bez citu. 
22.
Cesta
Will je zděšen, když zjistí, že Sue bude jeden z porotců na regionálkách. Celý sbor je z toho na dně. Will si jde pro radu za Emmou a ta mu řekne, že by si měl znovu uvědomit, proč začal se sborem,. Přece aby zažili, ten skvělý pocit, když byl v národním finále. Jde totiž o to si to užít, než zvítězit.