Jdi na obsah Jdi na menu
 


24 hodin epizody

1. série

První série seriálu se odehrává v den kalifornských prezidenských primárek. Teroristé se snaží zabít prvního černošského kandidáta na prezidenta v dějinách USA senátora Davida Palmera. Chtějí k tomu zneužít agenta CTU (protiteroristického oddělení) Jacka Bauera, kterému unesou rodinu. Atentát chce provést rodina Victora Drazena, který viní Davida Palmera a Jacka Bauera za smrt své rodiny. Atentátu se povede zabránit, ale Jack tragicky přichází o svou ženu Teri, kterou zabije Jackova blízká spolupracovnice a zrádce v řadách CTU Nina Myers.
 

2. série

Druhá série se odehrává 18 měsíců po první sérii. Islámští teroristé se snaží odpálit jadernou bombu uprostřed Los Angeles. Jack Bauer a Kate Warner (sestra jedné z členek teroristické buňky) tumuto zabrání. Zbytek série se zabývá snahou USA provést odvetu na tři země Středního východu, protože byl nalezen důkaz o jejich zapojení v pokusu o teroristický čin. Nahrávka byla ale padělána skupinou obchodníků, kteří by válkou profitovali.
 

3. série

Třetí série se odehrává tři roky po druhé. Bývalý agent Stephen Saunders se snaží vydírat Spojené státy hrozbou vypuštění viru Cordilla, pokud nesplní jeho podmínky. CTU se ho snaží dopadnout. V průběhu série se Jack znovu setkává s Ninou Myers a bezvládně ležící na zemi ji zabije. Jack Bauer a jeho nový kolega Chase Edmunds nakonec zabrání provedení Stephenových plánů, ale v závěru seriálu je Jack nucen useknout Chasovi ruku, protože mu na ni jeden z teroristů dokázal připevnit nádobu s virem. Chase je přítelem Jackovy dcery Kim a celá série končí pohledem na Jacka, který pláče v autě. kkk
 

4. série

Čtvrtá série se odehrává patnáct měsíců po předešlé. Islámští teroristé pod vedením Habiba Marwana tentokrát provádejí mnoho útoků po celém USA. Povede se jim unést ministra obrany Jamese Hellera, ale jeho popravě živě na internetu Jack a CTU zabrání. Teroristé dále získají kontrolu nad jadernými elektrárnami, sestřelí Air Force One a tím zneškodní prezidenta ap. Jack Bauer je v rámci akce mnohokrát donucen překračovat předpisy, a proto je na konci série nucen předstírat vlastní smrt, aby unikl následkům nejen z USA, ale také z Číny, protože v rámci jedné akce je nucen přepadnout čínskou ambasádu. Tímto tak pro něj končí jeho dosavadní život i jeho nový vztah s Audrey Hellerovou, dcerou ministra obrany.
 

5. série

Pátá série začíná osmnáct měsíců po sérii předešlé. Začíná sérií šokujích atentátů. V průběhu několika prvních minut zemře několik hlavních postav včetně Davida Palmera. Jack pracuje jako příležitostný dělník. Je otřesen událostmi a vydává se do další akce. V závěru seriálu se dozvíme, že prezident USA Charles Logan je zapleten do teroristických akcí s cílem ospravedlnit přítomnost vojsk ve Střední Asii a zajistit dostatečný přísun ropy. Na konci série je sice prezident usvědčen, ale díky tomu, že Jack vystoupil ze svého krytí, ho najdou Číňané a unášejí ho.
 

6. série

USA trpí vlnou sebevražedných útoků. Teroristé požadují Jacka Bauera, aby se mu vůdce teroristů Abu Fayed mohl pomstít. Jack je přivezen z Číny a vydán teroristům. Ale ani pak teroristé své akce neukončí. Jack uniká a spolu s CTU se snaží dalším útokům předejít. Slavným momentem v této sérii se stal jaderný výbuch ve čtvrtém díle, kterému CTU nedokáže zabránit. Fayed je nakonec zneškodněn.
 

24: Redemption

24: Redemption není klasická série seriálu, ale televizní film, který zachycuje Jacka Bauera přibližně rok po událostech šesté série. Jack se nachází v Africe, kde hledá smysl života. Je účasten vojenského převratu v zemi, kdy se k vládě dostává generál Juma. Jack je navíc na konci filmu chycen americkými úřady, aby se zpovídal ze svých zločinů. (Jack v předešlých sériích často porušoval předpisy, ale kvůli událostem nebyl čas řešit právní důsledky). V průběhu filmu zároveň sledujeme nástup nové prezidentky USA Allison Taylorové. V jejím okolí se ale chystá spiknutí.
 

7. série

Tato série se odehrává jeden rok po událostech znázorněných ve filmu 24: Redemption. Jack je souzen za své zločiny proti lidskoti, které Jack nepopírá, ale obhajuje v zájmu zastavení teroristických úkolů. V průběhu série se objeví několik hlavních záporáků. Mezi nejhlavnějsí patří generál Juma, Jonas Hodges (který chce svoji společnost elitních vojáků více zapojit do politiky USA, ale protože toto prezidentka odmítá, vyhrožuje vypuštěním smrtícího viru) a v závěru série Jackův blízký přítel Tony Almeida. Tony Almeida byl nejdříve řadový agent, šéf CTU, v průběhu třetí série ale nadřadil život své ženy nad zájmy USA, a proto byl z této funkce sesazen a obviněn z velezrady. V průběhu páté série mu teroristé zabili ženu, se kterou obnovil vztah, a v sedmé sérii se Tony pokouší najít a zabít hlavní strůjce vraždy své ženy. V rámci toho ale dělá protiprávní činy a je Jackem zastaven.
 

8. série

Osmá série se zabývá podpisem mírové smlouvy a teroristy, kteří se snaží zničit tento mírový akt.