Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postavy a obsazení:

Sean Walker (Jason Ritter)
Programátor, který se do vládního spiknutí zaplete při pátrání po zmizelé snoubence Leile. Pochází z chudé chicagské rodiny. Své místo v životě našel u počítačů, jinak se věnuje jen plavání. V bazénu se seznámí s krásnou Leilou, studentkou biochemie. Je to láska na první pohled. Po pár letech se ji na výletní plavbě rozhodne požádat o ruku. Leila však nečekaně zmizí a Sean se ji snaží zachránit. Musí také zabránit sebevražednému útoku a zbavit se obvinění z vraždy pasažéra lodi.

Jason Ritter
Syn herců Johna Rittera a Nancy Morganové se narodil roku 1980 v Los Angeles. Z televize jsou asi nejznámější jeho role Kevina Girardiho v seriálu Joan z Arkádie, Ethana Haase ve Spolužácích a Todda ze soap opery Tak jde čas. Objevil se také ve Famílii a v Právu a pořádku. Velkou roli měl v krváku Freddy versus Jason. Vedle herectví produkuje nezávislé filmy.  

 


Eliaz Martinez (Blair Underwood)
Čerstvě zvolený prezident Spojených států, kterého šokuje, že před ním vlastní vláda tají informace. Když se snaží odhalit pravdu veřejnosti, stane se terčem atentátníků. Pochází z rodiny kubánských přistěhovalců, miluje baseball a s manželkou Christinou má sedmiletého syna Davida. Musí čelit výhrůžkám ze všech stran, protože konspirátoři se snaží zajistit, aby se zadržovaní nikdy nedostali na svobodu. Uprchlí vězni naopak používají svou vyspělou technologii, aby prezidenta donutili podvolit se jejich požadavkům.

Blair Underwood
Narodil se roku 1964 v Tacomě. V dětství žil na různých vojenských základnách ve Spojených státech a v Německu. (Jeho otec byl plukovník.) Blair vystudoval drama na Carnegie Mellon School v Pittsburghu a jeho filmovým debutem byl v roce 1985 film Krush Groove. Sedm let hrál postavu právníka Jonathana Rollinse v seriálu Právo v Los Angeles, za kterou byl nominovaný na Zlatý glóbus. Ve čtyřech dílech Sexu ve městě hrál milence Mirandy. Objevil se ve filmech Gattaca, Drtivý dopad nebo Krvavá volba. Je spoluautorem mystery románu From Cape Town With Love: A Tennyson Hardwick Novel. Režíroval filmy The Bridge to Nowhere a The Second Coming.


Sophia Maguire (Laura Innesová) 
Sophia je vůdkyně skupiny vězňů na přísně utajované základně na Aljašce. O jejím životě před rokem 1944 se skoro nic neví, od té doby byl ale každý její krok analyzován a zaznamenán. Sophia a ostatní byli 66 let zadržováni v pustině. I za mřížemi Sophia zastupovala své lidi a snažila se vyjednávat s mnoha vládami o propuštění. S prezidentem Martinezem se konečně skoro dohodne. Pak ale přijde pokus o atentát…

Laura Innesová
Její nejslavnější postavou je doktorka Kerry Weaverová v Pohotovosti, kterou hrála ve 249 epizodách. Často režíruje epizody seriálů, zkusila si Pohotovost, Západní křídlo, House nebo Cestovatele. V osobním životě ji zasáhla tragédie – jejího prvního snoubence zavraždili na parkovišti. V roce 1988 se vdala za herce Davida Brisbina. Mají syna a adoptovanou dceru z Číny.

 


Blake Sterling (Zeljko Ivanek)
Ředitel národní rozvědky má konexe ve všech tajných službách, většinu kariéry strávil v CIA. Jednu dobu byl šťastně ženatý s učitelkou Laurou, ze které se ale vyklubala ruská agentka Svetlana. Ve slabém okamžiku s ní chtěl prchnout ze země, ona však měla jiné plány a opustila ho. Při útěku ji zastřelil Sterlingův otec a Blake je navždy její zradou poznamenaný.

Zeljko Ivanek
Željko se narodil ve slovinské Lublani. Když mu byly tři, rodina emigrovala do Spojených států. Vystudoval univerzitu Yale a potom navštěvoval Londýnskou akademii múzických a dramatických umění. Hodně se věnoval divadlu, třikrát byl nominován na cenu Tony. Proslavil se vedlejšími rolemi v seriálech Akta X, Oz, 24 hodin, Ztraceni, Dr. House, Sběratelé kostí nebo Hrdinové. Za roli Raye Fiskeho v seriálu Damages získal v roce 2008 cenu Emmy.

 


 

Leila Buchananová

 

(Sarah Roemerová)
 

 

Seanova přítelkyně, která byla unesena během plavby po Karibiku, aby se stala rukojmím při pokusu o atentát na amerického prezidenta. Je dcerou Michaela a Valerie Buchananových a má sestru Samanthu, která také zmizí.

 

 
Simon Lee (Ian Anthony Dale)
Simon byl v roce 1944 pasažérem osudného letu nad Mount Inostranka. Jako agent se nenápadně začlenil do společnosti, nikdy však radši nezůstával dlouho na jednom místě. To se změnilo v roce 1954, kdy v Benátkách potkal krásnou Violet a zamiloval se. Chtěli spolu zůstat, Thomas to ale zakázal a donutil Simona Violet opustit, než odhalí jeho tajemství. Se zlomeným srdcem Simon na čas zmizel a pak jako spící agent přijal svou životní roli a infiltroval CIA. Za šest let se vypracoval až na současnou pozici – je zodpovědný přímo řediteli národní rozvědky a skoro denně má přístup k prezidentovi.

Ian Anthony Dale
Je velmi zajímavě smíšeného původu. Narodil se japonskému otci a francouzsko-anglické matce. Díky exotickému vzhledu nemá nouze o role v seriálech jako JAG, Čarodějky, 24, Odložené případy, Kriminálka New York, Myšlenky zločince, Sběratelé kostí, Za rozbřesku nebo Dům loutek. Zahrál si i ve filmech Mr. 3000, Pařba ve Vegas a japonské akční fantasy Tekken.


 

 

Michael Buchanan

 

(Scott Patterson)
 

 

Pilot dopravního letadla. Dcery Leila a Samantha. Kvůli nim by udělal cokoli.