Jdi na obsah Jdi na menu
 


The 4400 epizody

  ...1. sezóna...

1x01 , 02 - The Return - Návrat (1. část) (2. část)
K Zemi letí domnělá kometa, která ovšem nereaguje na žádné střely, které jsou na ni vyslány. Vypadá jako světelná koule a když se přiblíží k Zemi, zůstane se nad ní chvíli vznášet. Potom exploduje a zanechá po sobě 4400 lidí – muže, ženy i děti všech věkových kategorií. Všechno to jsou pohřešované osoby z celého světa z období před padesáti lety až do nedávné současnosti. Nikdo z nich nezestárl ani o den od doby, co byli naposled spatřeni. Všichni jsou nejprve dáni do karantény a pak propuštěni zpět ke svým rodinám. Avšak snaha navázat na jejich přerušený život se nezdá být zcela jednoduchá. Brzy po propuštění z karantény se totiž někteří navrátilci začnou potýkat se svými novými, nevysvětlitelnými a pro některé i neovladatelnými schopnostmi. Tuto záhadu se pokoušejí rozluštit dva agenti, Tom Baldwin a Diana Skourisová.
Tom a Diana zkoumají záznamy bezpečnostních kamer, co se stalo v domě bývalého společníka pana Baileyho, který je jedním z 4400. Vidí jen, že se dům začal otřásat a veškeré sklo v domě a okolí popraskalo. Postupně zjišťují, že když se Bailey rozčílí, všechno v okolí se třese jako při zemětřesení, a vzniká silná tlaková vlna. Shawn začíná opět chodit do školy, kde má ovšem problémy s jedním spolužákem, poperou se a všichni jsou překvapeni, jak lehce ho Shawn přemohl. Stačilo se ho jen dotknou a ze spolužáka jakoby unikal život.

1x03 - The New & Improved Carl Morrissey - Nový a vylepšený Carl Morrisey
Carl Morrissey byl předtím než zmizel zakřiknutý trouba a otloukánek, na kterého si každý dovolil. Jenže po návratu se z něho stal superman. Má obrovskou sílu a umí se prát, i když stojí proti přesile. Carl bydlí s manželkou Grace poblíž parku, do kterého dříve všichni chodili rádi. Te´D je to místo, kde je zločin na denním pořádku. Carl si tedy dal závazek, že park zase „vyčistí“, aby mohl dál sloužit lidem. Tento boj se mu však stane osudným...

1x04 - Becoming - Shromáždění
Počátkem 80. let 20. století vyšetřovala policie sérii vražd. Pachatel však nikdy nebyl dopaden. Nyní, po návratu skupiny 4400 zpět na Zem, však vražedná série znovu pokračuje. Vyšetřování se ujímají Tom a Diana, kteří podezřívají Olivera Knoxe, který zmizel v roce 1983. Knox má ovšem na dobu činu dokonalé alibi. K vraždám se ale přizná někdo jiný, a tak se zdá, že případ může být uzavřen. Agenti jsou však přesvědčeni, že vrahem je Knox a nalíčí na něj past.

1x05 - Trial by Fire - Zkouška ohněm
Barbara Yatesová ve své televizní show tvrdí, že zná jména a adresy všech členů skupiny 4400 a hodlá je zveřejnit. To samozřejmě ohrožuje životy všech. A skutečně následuje série bombových atentátů na členy skupiny. Terčem se stanou také Richard a Lily. Naštěstí ho bez úhony přežijí. Jordan Collier, který dal Richardovi práci, jim nabízí zdarma bydlení na svém sídle. Přijímají. Nikky se rozhodne ukončit vztah s Dannym. Kyle se probouzí z kómatu a je převezen domů. Trpí však částečnou ztrátou paměti, nepoznává to tam a chová se divně, např. sedí v dešti nebo pod zavlažovacím zařízením na zahradě, trhá veškeré fotky, kreslí záhadné obrazce… Práci Toma a Diany narušuje příjezd agenta NTAC Warrena Lyttela z Washingtonu, který hodlá převzít veškeré vyšetřování 4400.

1x06 - White Light - Bílé světlo
Kyle se chová stále podivně a navíc začíná tvrdit, že není Kyle. Proto se jeho rodiče rozhodnou, že ho převezou zpět do nemocnice. Doktoři tvrdí, že Kyle trpí disociativní poruchou, kterou způsobil dlouhý čas strávený v kómatu. Warren Lyttel je přesvědčen, že je Kyle nějakým způsobem spojený se skupinou 4400, a proto využije toho, že Tom opustí na čas nemocnici a Kylea unese, aby ho mohli podrobně prozkoumat. To si Tom samozřejmě nenechá líbit a spolu s Dianou se jim podaří Kyla unést zpět. Cestou v autě je Kyle přemluví, že musí nutně na Highland Beach, místo, kde byl naposled, než upadl do kómatu. Tam se pomocí jakéhosi „telekomunikačního světelného mostu“ spojí s Tomem. Ten se od něj dozvídá, že Kyle není Kyle, ale ve skutečnosti člověk, který přichází z budoucnosti, a že všichni musí pomáhat lidem z 4400. Více se už bohužel nedozví, protože Lyttel Kyla postřelí. Komunikace skončí, z Kylova těla „odlétne světlo“. Kyle se probírá jako by se nic nestalo, myslí si, že je stále se Shawnem před třemi lety na pláži.

 

 

 

 

 ...2. sezóna...

 

 

2x01, 02 - Wake-Up Call

2x03 - Voices Carry

2x04 - Weight of the World

2x05 - Suffer the Children

2x06 - As Fate Would Have It

2x07 - Life Interrupted

2x08 - Carrier

2x09 - Rebirth

2x10 - Hidden

2x11 - Lockdown

2x12 - The Fifth Page

2x13 - Mommy's Bosses

Obrazek

 ...3. sezóna...

 

 

3x01, 02 - The New World

3x03 - Being Tom Baldwin

3x04 - Gone, part I

3x05 - Gone, part II

3x06 - Graduation Day

3x07 - The Home Front

3x08 - Blink

3x09 - The Balad of Kevin and Tess

3x10 - The Starzl Mutation

3x11 - The Gospel According to Collier

3x12 - Terrible Swift Sword

3x13 - Fifty-Fifty

Obrazek

 ...4. sezóna...

 

 

4x01 - Wrath of Graham

4x02 - Fear Itself

4x03 - Audrey Parker's Come and Gone

4x04 - The Truth and Nothing But the Truth

4x05 - Try the Pie

4x06 - The Marked

4x07 - Till We Have Built Jerusalem

4x08 - No Exit

4x09 - Daddy's Little Girl

4x10 - One of Us

4x11 - Ghost in the Machine

4x12 - Tiny Machines

4x13 - The Great Leap Forward

Obrazek