Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve službách FBI postavy

Postavy a obsazení:

Neal Caffrey

(hraje Matt Bomer)

Šarmantní a extrémně inteligentní zloděj a padělatel Neal Caffrey dokáže získat téměř cokoli, co si zamane. Vymyslel spoustu originálních zločineckých fíglů. Má ohromný přehled v oblasti umění a šperků a vyzná se v historii i literatuře. Práce pro FBI mu dala šanci vést poctivý život, stejně ale touží po volnosti a starých časech. Peterovi ovšem důvěřuje a leccos by pro něj riskoval. Společně dokážou dopadnout i ty nejprohnanější podvodníky. V duši je romantik a za pomoci Mozzieho stále pátrá po své lásce Kate, která je v nebezpečí.

Matthew Bomer

Matt se narodil v Texasu a málem se dostal do týmu amerického fotbalu Dallas Cowboys. Také se o něm uvažovalo pro roli Clarka Kenta v nejnovějším filmovém zpracování Supermana, avšak jen do té doby, než se projektu ujal nový režisér. Vidět jsme ho mohli jako přítele hlavní hrdinky v seriálu Volání mrtvých, jako Bryce Larkina v Chuckovi a v hlavní roli seriálu Traveler. Neal Caffrey je zatím jeho největším úspěchem. Rád sportuje a hraje na kytaru.

 

Zvláštní agent Peter Burke

(hraje Tim DeKay)

Tento někdy až příliš pracovitý a poctivý agent FBI je vedoucím vyšetřovacího týmu, v němž Neal slouží. Jako jediný byl schopný předvídat Caffreyho akce a už dvakrát se mu ho podařilo dopadnout. (Poprvé to však bylo za cenu několikaletého studia Nealových zločineckých metod.) Díky manželce Elizabeth má dobré rodinné zázemí. Může se jí svěřit s každým problémem. Docela rychle zjistí, jak se s Caffreym skvěle doplňují a že dokážou pracovat jako sehraný tým. Rád by mu věřil, ale nikdy tak nemůže učinit na sto procent. Neal se totiž kromě práce pro FBI věnuje i svým soukromým a pro Burkeho nejasným záležitostem, především hledání Kate. Při řešení společných případů se nejednou dostanou až na hranici zákona. Když jde o dobrou věc, je však Peter Nealovi ochotný ledacos odpustit.

Tim DeKay

Timothy Robert DeKay má velké zkušenosti nejen s hraním ve filmech (Dostaňte agenta Smarta), seriálech (Carnivale, Tell Me You Love Me), ale i v divadle. Na střední škole se hodně věnoval sportu, nejvíce basketbalu a baseballu. V posledním ročníku si k tomu navíc zahrál v  muzikálu Oliver! Vystudoval nejdříve obchod a pak herectví na Rutgers Univerzity, kde se setkal s manželkou Elisou Taylor, se kterou má dvě děti. V roce 2009 natočil a částečně napsal krátký film This Monday, který uspěl na několika filmových festivalech.

 

Elizabeth Burkeová

(hraje Tiffani Thiessenová)

Peterova sympatická manželka je mu velkou oporou a morálním kompasem. Dokáže s ním diskutovat o vyšetřování kriminálních případů, občas mu dokonce svými názory a postřehy v jeho náročné práci pomůže. Spřátelila se i s Nealem, i když kvůli němu Peter často nestíhá společné obědy a zapomíná na výročí. Občas funguje mezi Nealem a Peterem jako vyjednavačka. Zejména v případech, kdy jsou oba příliš tvrdohlaví. Elizabeth má vlastní firmu, která plánuje a organizuje společenské akce.

Tiffani Thiessenová

Tiffani-Amber Thiessenová se narodila v Kalifornii a už ve 13 letech se stala juniorskou Miss America a v patnácti začala hrát v televizi. Nejslavnější je její role Valerie Malonové v seriálu Beverly Hills 90210. Nedávno přestala používat své prostřední jméno Amber, založila vlastní produkční společnost Tit 4 Tat Productions a natočila krátký film Just Pray. Před pěti lety se Tiffani vdala za herce Bradyho Smithe a letos v červnu se jim narodila dcera Harper Renn.

 

Mozzie

(hraje Willie Garson)

Podfukáře a blízkého přítele Neala, který se dříve občas vydával za jeho právníka, oslovují zkráceně Moz. Nikdo ostatně nezná jeho pravé jméno. Všeuměl Mozzie má encyklopedické znalosti kriminálního podsvětí a dokáže pro Neala získat téměř cokoli. Od tajných informací, kontaktů, analýzy důkazů až po technologické vychytávky. Má fotografickou paměť a příležitostně se vydává za různé zástupce ochránců zákona. Ke zdárnému vyřešení některých případů dojde i díky jeho nezanedbatelnému vkladu. Mozzie je jednou z mála osob, která ví, co se děje s Kate, a pomáhá Nealovi při jejím hledání.

Willie Garson

Willie Garson nemá o práci nouzi, hrál ve více než 250 epizodách různých seriálů a v sedmdesáti filmech. Znát ho můžeme ze Sexu v městě (patnáct let byl blízkým přítelem Sarah Jessicy Parkerové), dále třeba z Ally McBealové, Stargate SG-1 nebo Akt X. Zajímavé je, že si zahrál Lee Harvey Osvalda, vraha J. F. Kennedyho, ve třech různých produkcích: ve filmu Ruby (1992), seriálu Quantum Leap (1989) a komediální MADtv (1995). Je šikovný v pokeru, jako hráč si vysloužil přezdívku Zlý Willie.